karatel toplu sms hizmeti

Toplu SMS yani dünyaca bilinen Bulk SMS, kendi veritabanınıza eklediğiniz numaralara inanılmaz derecede kısa süre içerisinde mesaj gönderebilen kısa mesaj servisidir. Toplu SMS genel anlamda yüzlerce,binlerce numaraya kısa süre içerisinde tanıtım yapmak, bilgilendirme yapmak veya kayıt yapmak gibi durumlarda kullanılır.

Toplu SMS günümüzde her sektörde kullanılmaktadır fakat reklam sektöründe kullanım oranı diğer sektörlere göre inanılmaz derecede yüksektir. Çünkü çağımız sms çağı ve artık herkes cep telefonu kullanabiliyor. Cep telefonlarınıza gelen mesajları açmasanız bile ne mesaj gelmiş diye en azından tuş kilidini açmadan göz gezdiriyorsunuz değil mi? Büyük bir firma tüm müşteri ağına bu sistem ile saniyeler içerisinde bilgilendirme mesajı yapabiliyor ve iş yükünü azaltıp zamandan tasarruf edebiliyor. Reklamcılık sektöründe de firmalar toplu sms sayesinde tek tuşla yüz binlerce kişiye ürünlerini tanıtabilme potansiyeline erişiyorlar.

toplu sms nedir

Toplu sms sistemlerinin bunların dışında başka avantajları da var tabi ki. Cep telefonlarından attığınız mesajlar mesajın gittiği kişiye numara olarak görünür. Sizin Numaranız 0555 555 55 55 ise karşıdaki kişiye gelen mesaj bu numara tarafından gelmiş olarak görünür. Mesajı gönderdiğiniz kişi sizi ne isimle kaydetmişse o isimle de görünebilir. Fakat Toplu SMS sisteminde servis sağlayıcısı üzerinden mesaj attığınız için istediğiniz ismi siz verebiliyorsunuz. Birçok firma gönderdiği mesajlarda bu yüzden kendi ismini kullanır. Örneğin X şirketi müşterilerine bir ürününü tanıtmak istiyor. Mesajı gönderen olarak kendi firma ismini giriyor ve excel tablosuna kaydettiği binlerce müşteri kitlesini  toplu sms sistemine çekiyor. Daha sonra tek tuşla gönderip saniyeler içerisinde kendi firma ismi ile mesaj atabiliyor. Bu sayede mesajı gören kişi,  mesajı gönderen kişinin X firması olduğunu görüyor ve ilgilenirse firmanın mesajda belirttiği iletişim numarasına dönüş yapıyor.

Toplu SMS Teknolojisinin Bize Ne Gibi Faydaları Oluyor ?

Toplu sms sektörü her gün daha da büyüyerek daha da geliştirilerek daha çok insana daha hızlı hizmet vermek için kullanılmaya devam ediyor. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde Türkiye’de de hayatımızın olmazsa olmazı bir yerleşik sistem haline gelecek Toplu SMS sektörü sadece kurumlar için değil bireyler için de kullanılabilecek. Sadece kurumlar kendi tanıtımını yapmaz. Bireysel olarak da toplu sms servisini kullanabilirsiniz. Çünkü sms sektörü diğer reklam ve tanıtım sektörlerine göre daha uygun ve daha hızlı çalışmaktadır. Haliyle en hızlı dönüşler de bu sistem sayesinde yapılmaktadır. SMS hizmeti sayesinde;

 • Kısa Sürede Büyük Müşteri kitlesine ulaşırsınız.
 • Diğer reklam araçlarına göre en uygunu toplu sms sistemidir.
 • En yüksek dönüş oranı bu sektördedir.
 • Saniyeler içerisinde milyonlarca insana ulaşabilirsiniz.
 • Sadece yerel değil uluslararası reklamcılık da yapabilirsiniz.
 • Bilgisayar arayüzü sayesinde çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Gönderen kimliği belirleme avantajıyla marka isminizi rahatça duyurabilirsiniz.

toplu smsi kimler kullanır

Toplu SMS Hangi Amaçlarla Kullanılır ?

Her sektör farklı iş alanlarına sahip olsa da genel anlamda Toplu SMS kullanım amacı aynıdır diyebiliriz. Kurumsal ve bireysel olarak ikiye ayrılan toplu sms servisi genellikle şu amaçlarla kullanılır;

 1. Pazarlama sektöründe promosyon ve ürün tanıtımı amaçlı kullanılabilir.
 2. Bireysel olarak ilham verici güzel sözler atmak için kullanılabilir.
 3. Bilgisayar Oyunlarında veya bazı programlarda önemli güncelleme ve duyurular bu sistemle duyurulabilir.
 4. Devlet Birimlerinde duyuru yapmak için genellikle polis ve jandarma tarafından kullanılabilir.
 5. Videolara, internet sayfalarına ve bazı bağlantılara dikkat çekmek için reklam amaçlı kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir