mobil-pazarlama

Mobil Pazarlama

Mobil Pazarlama günümüzün en kritik satış pozisyonu haline gelmiş durumdadır. Artık dergiler , broşürler , kataloglar işlevsiz duruma gelmiş durumda. Her gün teknoloji daha da gelişiyor ve biz de çağa ayak uydurarak gelişmelere uyum sağlamak zorundayız. Sektör analizimizi doğru yapmalı ve en doğru şekilde, en kolay kitleyi nasıl elde edebiliriz bunları hesaplamalıyız. En kolay kitleyi en uygun fiyatlarla mobil pazarlama sektöründe bulabiliriz. Mobil pazarlama sektöründe ios ve android işletim sisteminini kullanan birçok uygulama , pazarlama stratejileri ve önerileri vardır. Bu uygulamaların en önemlilerinden birisi de şüphesiz Whatsapp'tır.

Whatsapp Etkili Bir Strateji mi ?

WhatsApp sadece bir mesajlaşma platformu değil aksine işletmeler için de çeşitli araçları bulunan bir pazarlama alanıdır. İnternet sayfalarında gördüğümüz Whatsapp destek hatları her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Çağımız telefon çağı. İnternette gezmek , alışveriş yapmak , sipariş vermek , oyun oynamak ve tanıtım yapmak gibi bir çok eylem eskiden masaüstü bilgisayarlarda ve laptoplarda yapılırken günümüzde mobil kullanım oranı daha da yüksek hale geldi. İnsanlar artık tüm ihtiyaçlarını akıllı telefonlarından yapabiliyorlar.  Mobil kullanım oranı masaüstüne göre % 80 daha fazla olunca insanlar mobil pazarlama olarak bir sektör oluşturdular. Çeşitli mobil uygulamalar , para kazanma stratejileri ve önerileri gibi birçok sistem cep telefonlarına eklendi.

destek-karatel-whatsapp

Sadece uygulamalarla kalmayan bu teknoloji her sektöre yayıldı. İnsanların sadece sohbet etmek için kullandığı Whatsapp bile artık bir pazarlama alanına dönüşmüş oldu. Bildiğiniz gibi internet artık bizim hayatımızın olmazsa olmazı. Günümüzde internetsiz bir ülkenin gelişme imkanı yoktur. İnterneti olmayan birey de aynı kadere mahkumdur. Özel şirketlerin insanlara internet satmasıyla beraber akıllı telefonlarımızla internetimizle her bilgiye erişebilir duruma geldik. Cep telefonlarımızda gün geliyor interneti , dakikalarımızı ve smslerimizi fazla kullanıp paketimizi bitirebiliyoruz. Böyle bir durumla karşılaştığımız zaman ay başı gelene kadar paketimiz olmuyor. Bunun için geliştirilen wifi ortamlarında artık internete girebiliyor , Whatsapp ile mesaj atabiliyor ve arama yapabiliyoruz. Bu durumu düşünen tasarımcılar dünyaca kullanılan Whatsapp uygulaması neden sadece bir konuşma platformu olsun diye düşünüp şirketler için de çeşitli araçlar geliştirmişler. Böylece Whatsapp platformu şirketler için de reklam , tanıtım ve destek platformu olarak kullanılmaya başlanmış. Siz de artık birçok internet sayfasında yetkililere erişmek için whatsapp destek hatlarını ekleyerek kolaylıkla erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir